PODOLOGIA – Produkty podologiczne – leczysz stopy rób to dobrze – podologia dla każdego.

Podologia to dziedzina zyskująca w Polsce ogromną popularność.

Nazwa podologia wywodzi się z języka grekiego: podos – stopa, logos – nauka.
To stosunkowo młoda dziedzina medycyny, skupiająca się na diagnostyce, leczeniu i pielęgnacji stóp, jest nauką o kończynach dolnych zajmującą się badaniem wad,  zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy.

W Polsce wiedza podologiczna jest jeszcze mało rozpowszechniona. W niektórych krajach Europy Zachodniej, takich jak Niemcy czy Francja, podologia zaliczana jest już do fachowych zawodów medycznych.

Czym jest Podologia bez czterech podstawowych działów ?

Tak jak to jest za granicą bo Podologia za granicą to:

– Diagnostyka (nie tylko „manualna” czy „somatoskopowa”)
– Podologia „lecznicza” (nie tylko kosmetologia etc.)
– Zaopatrzenie ortopedyczne (wkładki, buty, protezy, klamry etc.)
– Terapia i profilaktyka (reedukacja, ćwiczenia, edukacja etc.)

W Polsce nie każdy podolog jest fizjoterapeutą, tak samo jak nie każdy fizjoterapeuta podologiem, tak samo jak nie każdy jest ortopedą czy protetykiem, ortotykiem – dlatego współpraca tych 4 „zazębiających się profesji” to podstawa skutecznego działania w profesjonalnym gabinecie podologicznym lub dobra współpraca kilku odrębnych gabinetów specjalizujących się ww. działach podologii.

Dla przykładu:
– gdy Podolog „zajmie” się np. „stopą cukrzycową”, a następnie nie zaordynuje odpowiednich wkładek odciążających, a dodatkowo nie będą one współgrały z obuwiem to jego praca będzie „praktyką objawową” a nie skuteczną i trwałą „pomocą”.

Firma nasza zapewnia zaopatrzenie gabinetów i salonów podologicznych w sprzęt i produkty najwyższej klasy, jak również udzielamy naszym partnerom wsparcia w zakresie uruchamia gabinetów oraz produkcji i wytwarzania wkładek ortopedycznych.

 

PODOLOGIA wkładki PODOLOGIA

Podologia Wkładki PODOLOGIA

 

Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi, jak i „chorymi” oraz zagrożonymi rozwojem jakiejś patologii.
Podolog występuje jako doradca, udzielając wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg oraz stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych.
Posiada wiedzę w zakresie stosowania podstawowych środków farmaceutycznych, kosmetycznych, a także protetycznego odciążania szczególnie zagrożonych miejsc za pomocą specjalistycznych opatrunków i ortez. Podolog samodzielnie rozpoznaje zmiany patologiczne na stopach i przeprowadza odpowiednie zabiegi lub kieruje pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty.Wczesne rozpoznanie zagrożeń i skierowanie pacjenta do odpowiedniego lekarza zwiększa szansę zatrzymania dalszych patologicznych zmian, nie tylko w obrębie stopy, ale również kręgosłupa.
Jest łącznikiem i pośrednikiem wspierającym pracę lekarzy: dermatologów, ortopedów, ogólnych, a przede wszystkim ściśle współpracuje z lekarzami diabetologami,  internistami, flebologami (chirurdzy naczyniowi), chirurgami, masażystami czy fizjoterapeutami.
Jest przygotowany do fachowej obsługi pacjentów z grup ryzyka, takich jak: cukrzycy, chorzy na hemofilię, czy reumatycy.
Choroby, takie jak otyłość, zmiany naczyniowe czy cukrzyca, sprawiają, że wiele osób uskarża się na problemy ze stopami. Nie bez wpływu na ich kondycję pozostają też nieprawidłowe nawyki żywieniowe, tryb życia oraz stosowanie niezdrowego obuwia.

Czym zajmuje się podolog?
– udziela porad ogólnych i indywidualnych, dotyczących doboru obuwia,
– przeprowadza fachowe zabiegi na paznokciach wrastających, zawiniętych, grzybiczych i zgrubiałych, na zrogowaciałym naskórku, w przypadku nad potliwości stóp, usuwa hiperkeratozy, kurzajki, modzele
– diagnozuje, usuwa odciski oraz przeprowadza zabiegi profilaktyczne zapobiegające ich powtórnego powstawania,
– ortonyksja, czyli sporządza indywidualne klamry korygujące na wrastających lub zakręconych paznokciach
– protetyka paznokcia, czyli odbudowa paznokcia zastępczego
– wykonuje masaż stóp i podudzi, a także inne zabiegi terapeutyczne i poprawiające samopoczucie
– wykonuje ortezy, czyli trwałe materiały odciążające bolesne miejsca oraz korygujące – wkładki ortopedyczne

Badaniu podologicznemu powinien poddać się każdy, a w szczególności: sportowcy, osoby z nadwagą, uskarżające się na dolegliwości w obrębie kręgosłupa lub kończyn dolnych, chorzy na cukrzycę, wykonujący pracę fizyczną, wymagającą długiego stania czy chodzenia, a także dzieci do szóstego roku życia. Często nie jesteśmy świadomi, że dolegliwości jakie odczuwamy są spowodowane defektami stóp. Na stopach znajdują się receptory organów całego ciała, dlatego tak ważna jest dbałość o ich zdrowie i kondycję. Wizyta w gabinecie podologicznym rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu na temat stanu naszego zdrowia, trybu życia, upodobań. Następnie stopy poddawane są dokładnym oględzinom, w uzasadnionych przypadkach (np. cukrzyca)
wykonywane są specjalistyczne badania. Po postawieniu diagnozy podolog planuje kurację oraz dobiera odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej.

 

Nasze produkty to jedyne urządzenia podoligiczne w Polsce nagrodzone ZŁOTYMI MEDALAMI na targach Medycznych i Rehabilitacyjnychkupujesz urządzenia to kupuj najlepsze (dodatkowo za rozsądne pieniądze).

 

Z dniem 1 stycznia 2015 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz.U. z dnia 28 sierpnia 2014 r. poz. 1145).

Zawód Podolog nr 323014 – praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii 

Zawód Podolog dzięki staraniom Polskiego Towarzystwa Podologicznego został wpisany wreszcie na listę wykonywanych zawodów – na ten moment: praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii pod nr 323014 Podolog znajduje się obok 323011 Refleksologa;
323001 Akupunkturzysty; 323002 Bioenergoterapeuty; 323003 Biomasażysty; 323004 Chiropraktyka; 323005 Homeopaty; 323006 Instruktora hipoterapii; 323009 Naturopaty; 323010 Osteopaty i innych.

Sprawdź cenę naszych produktów

ZAMÓW

ZAPYTAJ o aktualną cenę  (cena zależna od konfiguracji)

 

 

 

 

Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM