Dwupłytowy Posturograf

POSTUROGRAFiA8 – Dwupłytowa waga stabilograficzna (posturograf dwupłytowy) – do badania równowagi z interfejsem do ćwiczeń z feedbackiem.

Sprawdź cenę

ZAMÓW

ZAPYTAJ o aktualną cenę (cena zależna od konfiguracji)

Jest to innowacyjne, komputerowe urządzenie, pozwalające na analizę/badanie/trening równowagi. Posturograf dwupłytowy umożliwia niezależny pomiar „zmian położenia punktów przyłożenia sił reakcji podłoża „pochodzących” od prawej i lewej stopy/kończyny dolnej” (wielu BŁĘDNIE SĄDZI że posturografia mierzy/analizuje rzut środka ciężkości ciała na płaszczyznę podparcia). Konstrukcja naszego urządzenia pozwala na dowolne rozstawienie obu połówek. Otwiera to zupełnie nowe możliwości w rehabilitacji oraz analizie utrzymania równowagi, lateralizacji, treningu siłowego i sportowego. Dzięki zaimplementowanym elementom feedbacku, obok aspektu diagnostycznego, niezwykle ważną staje się funkcja treningu trzymania postawy ciała.

Nasz posturograf dwupłytowy to jedyne urządzenia posturograficzne w Polsce nagrodzone ZŁOTYMI MEDALAMI na targach Medycznych i Rehabilitacyjnych – kupujesz urządzenia to kupuj najlepsze (dodatkowo za rozsądne pieniądze).

Urządzenie to mierzy/liczy 137 parametrów opisujących równowagę i koordynację w-r.

Posturografia statyczna jest obiektywną metodą oceny stanu czynnościowego narządu równowagi człowieka, w której obserwuje się „pochodną” przemieszczania się środka ciężkości badanej osoby. Badany stoi na platformie z umieszczonymi w narożnikach czujnikami tensometrycznymi rejestrującymi centralny nacisk stóp na podłoże, a także jego przemieszczenia w osi strzałkowej X tj. lewo-prawo i czołowej Y tj. przód-tył. Jest zatem rejestrowany jako punkt oraz jako parametr dynamiczny zmieniający położenie w jednostce czasu. Testy statokinezjometryczne przeprowadzane są przy oczach otwartych, a następnie przy oczach zamkniętych.

Wyróżnienia:

dyplomy_posturograf_dwuplytowy

  • Złoty medal targów Rehabilitacji i Sprzętu medycznego  RehMed-Expo 2010
  • Złoty medal targów Rehabilitacji i Medycyny RehMedica 2010
  • Wyróżnienie na Targach Medycznych LubMed 2009 w Konkursie na „Produkt roku 2009”
  • Wyróżnienie na targach Rehabiitacji i Uzdrowisk Rehmed-Expo 2008

Prezentacja oprogramowania:

Prezentacja istoty „oddzielnych” pomiarów na dwupłytowych platformach:

Wydruki

Sprawdź cenę

ZAMÓW

POBIERZ ULOTKĘ

Kontrola postawy ciała i jej ciągłe utrzymywanie jest procesem złożonym, związanym z  ośrodkowym układem nerwowym, układem wzrokowym i mięśniowym. Pogorszenie sprawności układu kontroli równowagi, wynikające z choroby lub procesu starzenia, prowadzi do osłabienia stabilności, a w konsekwencji do upadków, które mogą być powodem poważnych urazów. Posturografia umożliwiająca obiektywną ocenę pacjentów cierpiących na zaburzenia równowagi ma zastosowanie w otolaryngologii, neurologii i geriatrii. Jest używana do diagnozowaniu chorych z uszkodzoną częścią narządu równowagi (zapalenie neuronu przedsionkowego, pourazowe uszkodzenie błędnika, choroba Meniere’a,) oraz chorych z ośrodkowymi zaburzeniami równowagi. Aparatura posturograficzna może być stosowana również w treningu rehabilitacyjnym pacjentów po urazach i osób starszych, a także podczas treningów sportowych, ponieważ informacje o stanie systemu kontroli postawy są bardzo ważne w przypadku wielu dyscyplin takich jak gimnastyka, sporty walki, skoki.

 

 Produkt spełnia wymogi dyrektywy medycznej 93/42/EEC  (wymagania ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 kwietnia 2004 (Dz.U.04.93.896)) i posiadają stosowny wpis do rejestru wyrobów medycznych.

 

 

PUBLIKACJE dot. dwupłytowego posturografu:

Człowiek zazwyczaj ma dwie nogi – ujęcie stabilograficzne            

Strzecha M., Knapik H., Baranowski P., Pasiak J. (2008) Człowiek zazwyczaj ma dwie nogi – ujęcie stabilografii.Czynniki ryzyka i profilaktyka w walce o zdrowie i dobrostan. Lublin, NeuroCentrum, 155 – 165. Wersja do pobrania w pdf.

 

Stabilność i symetria obciążania kończyn dolnych

Strzecha M., Knapik H., Baranowski P., Pasiak J. (2008) Stabilność i symetria obciążania kończyn dolnych w badaniu dwuplatformową wagą stabilograficzną. Czynniki ryzyka i profilaktyka w walce o zdrowie i dobrostan. Lublin, NeuroCentrum, 167 – 180. Wersja do pobrania w pdf.

 

Concurrent measurement of lower limbs stability in balance examinations

Strzecha M., Knapik H., Baranowski P., Pasiak J. (2008) Concurrent measurement of lower limbs stability in balance examinations. Current research in motor control – from theory to clinical aplication. Katowice. AWF. Wersja do pobrania w pdf.  + Poster do pobrania

 

Znaczenie odrębnych pomiarów dla kończyn dolnych w posturografii na przykładzie osób z deficytem słuchu

Strzecha M., Knapik H., Baranowski P., Pasiak J. (2009) Znaczenie odrębnych pomiarów dla kończyn dolnych w posturografii na przykładzie osób z deficytem słuchu.Fizjoterapia Polska. Warszawa – w druku. Streszczenie w postaci posteru w formacie pdf.

 

Wpływ zastosowania szybkich technik odnowy biologicznej na wydłużenie efektywnej gry podczas meczu piłki siatkowej

Strzecha M., Knapik H., Witkowski K., Baranowski P., Pasiak J. (2009) Concurrent measurement of lower limbs stability in balance examinations. Medycyna Sportowa.Warszawa – w druku. Streszczenie w postaci posteru w formacie pdf.

 

Balance and proportion of leg pressure in Greco-Roman wrestlers standing position

Strzecha M., Knapik H., Witkowski K., Baranowski P., Pasiak J. (2009) Balance and proportion of leg pressure in Greco-Roman wrestlers standing position.  Jurnal of human kinetics. Katowice – w druku. Streszczenie w postaci posteru w formacie pdf.

The importance of separate measurements of lower limbs in posturography

Strzecha M., Knapik H., Baranowski P., Pasiak J. (2009) The importance of separate measurements of lower limbs in posturography. Human Movement. Wrocław – w druku.Streszczenie w postaci posteru w formacie pdf.

 

Udział palców w stabilizacji pozycji stojącej

Strzecha M., Knapik H., Baranowski P., Pasiak J. Gębczyk P. (2008) Udział palców w stabilizacji pozycji stojącej.Ortopedia, traumatologia i rehabilitacja. Warszawa – w druku. Wersja do pobrania w pdf.

Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM